WISA Form Birch 18 mm - PLYWOOD FİYATLARI, PLYWOOD ÇEŞİTLERİ | KULLANIM ALANLARI | SERTİFİKALAR


WISA Form Birch 18 mm plywood1250mm x 2500mm WISA Form Birch 18 mmPaneller beton kalıp işlerinde 60-80+ kullanım sayısında kullanılmaktadır. WISA-Form Birch düz ve aşınmaya dirençli fenolik film kaplı huş plywood paneldir. Huş ağacının yüksek mukavemeti ve düzgün satıhine gerek duyulan beton döküm işleri (perde ve döşeme ). Binaların ve ticari araçların iç duvarlarına yönelik özel kalite ve renkler mevcuttur, ancak bunlar beton kalıpları için tavsiye edilmez.

WISA Form Birch 18 mm Plywood

WISA-Form Birch düz ve aşınmaya dirençli fenolik film kaplı huş plywood paneldir. Paneller beton kalıp işlerinde kullanılmaktadır. Standart renk koyu kahverengidir. Ürün aynı zamanda açık kahverengi, siyah, yeşil ve opak sarı gibi özel renklerde de üretilebilir.

Özel renkler beton dökümü için tavsiye edilmemektedir. Daha çok yapıların iç dekorasyonu gibi uygulamalar için uygundur. Diğer önemli bir uygulama hafif ticari araçların iç kaplamalarıdır. WISA-Form ürün ailesi belli kullanım alanları için birçok değişik üründen oluşmaktadır.
  • Ön ve arka yüzey: Koyu kahverengi fenolik film
  • Diğer renkler: yeşil, opak sarı, siyah, açık kahverengi olabilmektedir.
Genel ürün bilgisi
Malzeme Bilgisi

WISA-Form Birch plywood, tekrar kullanım sayısı ve beton yüzeyi beklentilerinin yüksek olduğu beton
döküm işleri için üretilmiş film kaplı özel bir beton kalıp panelidir.

Tüm katmanları huş ( birch ) ağacındandır.
Yapıştırma

"EN 314-2 / class 3 exterior " uygun hava koşullarına dayanıklı fenolik reçine ile çapraz yapıştırılmıştır.
Yüzey

Ön ve arka: Her iki yüzey logolu, 120 g/m2 veya 220 g/m2 , koyu kahverengi fenolik film kaplıdır. Kenarlarda suya dayanıklı iki kat kenar boyası bulunmaktadır.

Kenar yalıtımı: Akril bazlı suya dayanıklı boya.
Dizayn Özelliklerii
Kalınlıklar ve ağırlık
Nominal kalınlık mmTabaka AdediMinimum kalınlık mmMaksimum kalınlık mmAğırlık ( kg/m2 )
181317.118.112.6
211520.020.914.7

Nem yüzdesi % 8-10
Panel ebatları

1250mm x 2500mm
Diğer ebatlar talebe göre aşağıdaki gibi olabilir;
1200 / 1220 / 1250 / 1500 / 1525 x 2400 / 2440 / 2500 / 2700 / 3000/3050
/ 3600 / 3660 mm.
Diğer ebatlar ise müşteri taleplerine göre.
Ebat toleransları:

Boy/en ebat toleransı metre başına +/- 1 mm
Dörtgenlik toleransı diagonal metre başına +/- 1 mm
Kalıp Tekrar Sayısı

Şantiyedeki kullanım şartları, istenen beton yüzeyi, dikkatli elleçleme & depolama, kalıp yağı kalitesi gibi pekçok etmene bağlı olarak tekrar kullanımda yüksek sayılara ulaşılabilmektedir.
Mukavemet değerleri

Yüzey katman lif yönü desteklere dik
Destek arası mm200250300350
Kalınlık mmYük KN/m2Sehim mmYük KN/m2Sehim mmYük KN/m2Sehim mmYük KN/m2Sehim mm
12490.5390.8261.0181.2
15600.4480.7401.0291.2
18710.4570.6480.8411.1
21830.4660.5550.7471.0


Yüzey katman lif yönü desteklere paralel
Destek arası mm200250300350
Kalınlık mmYük KN/m2Sehim MmYük KN/m2Sehim mmYük KN/m2Sehim mmYük KN/m2Sehim mm
12450.7270.8171.0121.2
15600.5460.8311.0221.2
18710.5570.7461.0341.2
21830.4660.6550.8461.1

Nem yüzdesi %27

Malzeme kısmi emniyet katsayısı 1.3. Yükleme kısmi emniyet katsayısı 1.2. Sehim limiti açıklık/300 mm.
Destek genişliği hesaplamalarda dikkate alınmamıştır.
Montaj önerileri

- Panelleri doğrudan güneşe ve yağmura maruz kalmamaları için örtün.
- Şantiyede kesilen kenarları ve işlenen noktaları dış koşullara uygun bir boya ile yalıtın.
- Kaliteli kalıp yağı kullanın.
- Nem nüfuzunu engellemek için vida deliklerini silikon ile yalıtın.
- Her kullanımdan sonra panelleri dikkatle temizleyin.
- Maksimum tekrar kullanımı elde edebilmek için panelleri dikkatli kullanın.

Plywood‘nun Türkiye Mümessilliğini yapmakta olduğu Finlandiya kökenli UPM firması, yaklaşık 100 yıldan beri kontraplak sektöründe hizmet vermekte olan önemli isimlerdendir. Kalıp teknolojisinde de derin bir bilgi birikimine sahip olan UPM, bugün dünya çapındaki en önemli kalıp sistemi üreticileri ile karşılıklı işbirliği içerisinde çalışmaktadır. WISA -FORM kalıplık kontraplakları çeşitli kalıp projelerinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır. Ürün gamında yer alan her ürün en iyi beton sonucunun elde edilmesi için değişik özelliklerle geliştirilmiştir.

WISA-FORM özel kontraplakların üretiminde, sadece sürdürülebilir şekilde idare edilen ormanlardan elde edilen huş ve ladin ağacı türleri kullanılmaktadır. Finlandiya‘da üretim yapan bütün UPM kontraplak fabrikaları PEFC sertifikalı kuzey ağaçları kullanmakta olup aynı zamanda ISO 9001 sertifikalı güvence sistemine, ISO 14001 çevre yönetim sertifikasına ve yapı ürünlerinde CE işaret‘rne sahiptir.
Neden Plywood?
KALİTE

Plywood-fiyatlari.com olarak ürün politikamızın en öncelikli şartı her zaman kalite olmuştur.
ZENGİN ÜRÜN ÇEŞİDİ

tüm dünyada kullanılan ve tercih edilen en kaliteli ürünleri ürün yelpazesinde bulundurur ve müşterilerine sunar.
DANIŞMANLIK HİZMETİ

Plywoodfiyati.com‘ un deneyimli kadrosu ürün satışı sırasında ihtiyaçlarınıza yönelik en doğru ürünü bulabilmeniz için, satış sonrasında ise doğru kullanım ve uygulama için sürekli danışmanlık sağlar.
Teknik Destek

Satış sonrasında tüm teknik soru ve sorunlarınız için gerekli bilgiye sahip destek ekibimiz hizmetinizdedir.
KORUMA VE BAKIM

Plywood ürünlerinin en verimli kullanımı ve bakımı için gerekli aksesuarları, sitemizde bulabilirsiniz.
PLYWOOD FİYATLARI

Plywoodfiyati.com, plywood cinsine ve kalitesine göre belirlenen açık bir fiyat politikası izler.
KONTRAPLAK HAKKINDA

Suya veya rutubete dayanıklı kontrplaklarda teknik yeterlilik önemlidir. Plywood seçimi sırasında ürün hakkında doğru fikir sahibi olabilmek için dikkat edilmesi gereken en önemli noktalar şöyle sıralanabilir: Kontraplağın fiziksel yapısı kalitesine ilişkin önemli ipuçları içerir. Ürün açısında ve gönyesinde olmalı, kalınlıkları tutarlı, tabakaları düzenli, yüzeyi pürüzsüz olmalıdır. Kullanılan ağacın nem miktarı ideal olarak %10 seviyesinde olmalıdır. Nem miktarının fazla olması durumunda, kullanımda ve dış mekanlarda sorun çıkabilir. Kontraplağın iç dış tüm tabakaları düzenli olmalı ve bu katmanlar birbirine sağlam bir şekilde bağlanmalıdır. Aksi takdirde ürün çabuk bozulur ve kullanım ömrü azalır. Ürünün kenarındaki boşluklardan içi hakkında tahmin yürütülebilir. Playmut katmanlarını bir araya getiren yapıştırıcı, malzemenin zor şartlardaki performansını belirleyen önemli bir unsurdur. Bakarak anlamak, çok zor olmakla beraber küçük bir parça kesilerek katmanlar arasını ayırmak suretiyle bakıldığında yapıştırıcı, renginden tespit yapmak mümkündür. Plywoodtaki ağacın cinsi ve katmanların inceliği, kullanılacağı yere bağlı olmakla beraber ürünün yüke dayanıklılığını belirler. İnce katmanlı ürünler daha çok yük taşırlar ve esneme payı yüksektir,. Plywoodta kullanılan ağaçların terbiye ve izole edilmesiyle cinslerinin önemi ikinci dereceye düşmüş gibi gözükse de özellikle elastiki ağaçlar kontraplakta iyi performans göstermektedir.Gevrek ağaçlardan yapılan plywoodların çabuk deforme olduğu görülmektedir.
PLYWOOD KULLANIMINDA ÖNEMLİ HUSUSLAR

Sağlam bir uygulama için plywood cinsi kullanılacağı işe ve kullanım sayısına göre belirlenmeli, destek aralıkları hesaplanarak gerekli ürünler kullanılmalıdır.
- Montaj esnasında çiviler dikkatle çakılmalı ve sökülmeli, az sayıda çivi kullanılmalı ve bu çiviler plywooda gömülmemelidir. Filmli malzemede matkap kullanılması, çivi ve vida deliklerinin boya ile ayrılması, ek yerlerinde doğru aksesuarların ve özel köşe koruyucularının tercih edilmesi önemlidir. - Her kullanım öncesinde koruyucu yağ kullanılmalı, kullanım sonrasında ise kontraplak yüzeyi deforme etmeyecek şekilde iyice temizlenmelidir.Depolama sırasında aralarda taş veya artık malzeme kalmamış olmasına dikkat edilmelidir.
- Plywood açık alanda veya maske takılarak yüksek devirli testere ile işlenmelidir.
- Kesilen yerler koruyucu boya ile izole edilmelidir.
- Koruyucusuz olarak doğrudan güneş ışığı altında uzun süre bekletilmemelidir.
- Malzeme özellikle dikine vaziyette düşürülmemeli, sert darbelere maruz bırakılmamalıdır.
- Profesyonel kullanımlarda ve uzun süreli kullanımlarda suya ve ısıya direk maruz kalacak yerlerde marin tutkallı plywood ürünü kullanılmalıdır.
- Deneyimler göstermektedir ki, uygulama sırasında kullanım şartlarına özen gösterilmesi neticesinde, plywoodlarda verim % 150‘ye kadar artabilmekte, özellikle köşe ve kenar profillerinin kullanımı, kaybı minimuma indirmektedir.