Plywood FİYATLARI, Plywood ÇEŞİTLERİ | KULLANIM ALANLARI | SERTİFİKALAR


Plywood

Plywood Filmli Beton Kalıp Kontrplağı

Plywood inşaat sektöründe brüt beton elde etmek için yüzey elemanı olarak kullanılan çok ekonomik, kullanımda kolaylık sağlayan %100 suya, rutubete dayanıklı sert ağaçlardan oluşan fenolik film kaplı (Plywood) kontrplaktır.
Betonarme kalıpta yüzey elemanı olarak, döşeme, duvar, çatı uygulamalarında kullanılan çok yönlü üstün bir malzemedir.


-Faydaları:

*Kullanılan betonun performans değerlerini korur.
*Pürüzsüz düz bir yüzey elde edilir.
*Sıva maliyetini ortadan kaldırır.
*Kullanım şartlarına uyulduğu takdirde maksimum verimlilik sağlar..

Plywood Filmsiz

Plywood, yoğun olarak inşaat sektöründe kullanilan bir orman ürünüdür. Suya dayanıklılığı ve yüksek mukavemeti bu sektör için önemlidir. Özellikle beton kalıplarının hazırlanmasında kullanılır. Brüt kalıp olarak da nitelendirilen sıvasız kalıp sistemleri için çok uygun bir malzemedir.


Kontrplak ağaç tabakalarından oluşan bir paneldir. Çok iyi mekanik dayanıklılığa sahip olmasına karşın hafif olan bir malzemedir. Katman sayısı genelde tek sayı olacak şekilde üretilir. Dış katmanlar genellikle panelin uzun ölçüsüne paralel yöndedir. Birbirini izleyen katmanlar birbirine dik olacak şekilde yapıştırılır. Bu üretim şekli direnci artıran titreşimle oluşacak şok etkilere karşı koyan bir yapıdır.

Günümüzde kullanımı gittikçe artan kalıp malzemesi olan plywoodlar brüt beton almak için geleneksel ahşap kalıpların yerini almıştır. Bildiğiniz üzere plywoodlar, filmli ve filmsiz olmak üzere ikiye ayrılır.

Bilinenin aksine aralarındaki fark dayanıklılık ile alakalı olmayıp sadece beton yüzeyini etkiler. Filmli malzemelerin sıva yapılmayacak yüzeylerde kullanılması doğrudur ve parlak brüt beton almanızı sağlar. Sıva yapılacak yüzeylerde ise filmsiz plywoodların kullanılması gerekmektedir.

Filmsiz malzemelerde alınan beton yüzeyi yine brüt olmakla birlikte parlak değildir. Bu özelliği sayesinde sıva yapılmasına imkan sağlamaktadır.


-Kullanım Alanları :

*Beton kalıp sistemlerinde,
*Dekoratif zemin kaplamasında,
*Çatı uygulamasında,
*Mobilya sanayiinde
*Tekne ve Kano imalatında kullanılmaktadır.

*Ürün Detayları
*Ağaç Cinsi...: Kavak, Egzotik, Birch, Çam

 

Plywood Kaymaz Yüzey

Farklı dekoratif ve tırtıklı yüzey şekli ile kaymayan bir yüzey elde edilen ( Wire mesh plywood ) genelde deniz, hava, kara araçlarının iç ve dış mekanlarında, konteynır iç mekanında, mobilya, iç ve dış dekorasyonlarda vb. birçok sektörde kullanılmaktadır.